Żółta wstążka przy smyczy lub obroży – czy wiesz co oznacza?

Wstążki są symbolem w wielu akcjach. Różowa jest rozpoznawana niemal przez wszystkich – nosząc ją wspierasz walkę z rakiem piersi. W świecie zwierząt mamy z kolei żółtą wstążkę i na całym świecie ma ona to samo znaczenie. U nas w Polsce coraz więcej osób również zna jej symbolikę. A czy Wy wiecie czemu ludzie zakładają żółtą wstążkę do obroży lub smyczy psa?

Projekt Yellow Dog opiera się na haśle „więcej przestrzeni”. Działa on niemal w każdym kraju w Europie, w wielu państwach  Ameryki Północnej i Południowej, Azji, a także kilku krajach afrykańskich.

Czemu powstała cała akcja? By pokazać innym towarzyszom podwórka, parku, lasu, że nasz pies potrzebuje miejsca, przestrzeni. Psy z żółtą wstążką to nie zawsze psy agresywne, czasem wstążkę zawiesza się ze względów zdrowotnych – pies nie powinien komunikować się z innymi psami bo jest po operacji, suczka ma cieczkę lub jest chora i może zarażać lub ze względu na charakter psa – nie lubi dzieci lub boi się obcych psów. Również psy, które są przed szczepieniami lub w trakcie szkolenia a ich właściciele chcą, by żaden pies lub człowiek nie miał kontaktu z ich pupilami, doczepiają żółtą wstążkę w widocznym miejscu. Żółta wstążka to ważny sygnał dla nas, dlatego uszanujmy wolę właściciela gdy zobaczymy, że z jakiś względów jego czworonóg nie powinien mieć fizycznego kontaktu z innymi zwierzętami czy ludźmi.

Cieszymy się, że ten projekt dotarł także i do naszego kraju, a symbol żółtej wstążki jest coraz lepiej rozpoznawalny.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samym projekcie lub sprawdzić w jakich Państwach jeszcze działa, zajrzyjcie na jego oficjalną stronę: http://www.theyellowdogproject.com/

yellow dog 1

 

Pozostaw odpowiedź