Po czym poznać, że nasz pies choruje

Pytania, które powinieneś sobie zadać zanim kupisz psa

Pytania, które powinien sobie zadać każdy przed kupieniem lub przygarnięciem psa:

 1. Czy mam przestrzeń w mieszkaniu by trzymać psa?
 2. Czy mam czas by poświęcić mu tyle czasu i energii jakiej pies potrzebujena podstawowe załatwianie potrzeb, pielęgnacje jak i dzielenie uczuć – głaskanie, zabawę, naukę?
 3. Czy mam środki by kupić psu podstawową wyprawkę, jedzenie, środki do pielęgnacji, zapłacić za podatek, ubezpieczenie?
 4. Czy mam środki na wypadek gdyby pies zachorował lub uległ wypadkowi by go leczyć?
 5. Czy moje życie jest ustabilizowane na tyle, by pies nie przeszkadzał w realizowaniu moich celów i nie porzucę go gdy nagle się coś zmieni (ciąża, przeprowadzka, zmiana pracy)?
 6. Czy jestem gotów na zrezygnowanie z pewnych wygód lub swobody na rzecz mojego czworonożnego przyjaciela?
 7. Czy mam w swoim kręgu osobę lub instytucje taką jak hotel, u których mogę zostawić swojego czworonoga na wypadek mojego wyjazdu na urlop, na który nie będziesz mógł go ze sobą zabrać?
 8. Czy znam podstawowe wymagania psa rasy, którą chce wziąć i czy przeczytałem czego takie psy potrzebują, jak się je wychowuje i dla kogo psy tej rasy są przeznaczone?
 9. Czy każdy członek rodziny lub osoby z którymi mieszkam zgadzają się na obecność i pomoc w wychowaniu psa?
 10. Czy mam świadomość konsekwencji zmian jakie zajdą w moim życiu po wprowadzeniu się psa?
 11. Czy jestem przygotowany na fakt, że będę musiał sprzątać po swoim psie?
 12. Czy będę wychodził z psem na spacer i zapewnie mu taką ilość ruchu jaką będzie potrzebował (zarówno w mieszkaniu jak i na zewnątrz)?

Jeśli na te 12 pytań odpowiedziałeś twierdząco, to jesteś przygotowany na przyjęcie nowego członka do swojej rodziny, masz wiedzę, przestrzeń, ale przede wszystkim chęć dzielenia nie tylko przyjemności ale też niektóre obowiązków, które wiążą się z posiadaniem nowego członka rodziny, jakim jest pies. Zastanów się teraz skąd dokładnie chcesz psa kupić lub przygarnąć – z którego schroniska lub od jakiej hodowli i ciesz się z czasu spedzonego z nim.

Pozostaw odpowiedź